Budowanie zespołu

To dzieło sztuki. Tworzenie. Twórca i tworzywo. A w tym wszystkim ludzie. Ze swoimi strachami, wizjami świata, przekonaniami, mocnymi stronami i ograniczeniami. I Ty kapitan statku, który powinien wiedzieć dokąd okręt ma płynąć, odpowiedzialny. A jeśli nie?

Tak to Ty, jako budujący masz wiedzieć dokąd prowadzisz, masz wziąć na swoje barki odpowiedzialność za ludzi, których zapraszasz do wspólnej podróży. Wziąć odpowiedzialność za niedoskonałości, porażki i powinieneś umieć zmniejszyć swoje ego jak pojawia się sukces i podzielić go między członków swojego zespołu. Wtedy masz drużynę, które będzie za Tobą,  oddaną, wierną i mocniej niż Ty sam zaangażowaną.

To taki drobiazg, który gwarantuje Twój i drużyny sukces.

Wtedy przeniesiecie każdą górę, pokonacie każdą przeszkodę, dojdziecie tam dokąd innych wzrok nie ma odwagi sięgać.

Budowanie na szacunku, na wspólnym rozwijaniu się i wzrastaniu, dbaniu o indywidualne wartości da Ci pewność, że dobrze sterujesz.

Do tego potrzebujesz tylko trochę więcej niż przeciętni – uporu i konsekwencji. Reszta podzieje się sama. Czujesz to pewnie od zawsze, tylko jest wiele pokus, pokus ego.

Zacznij być pomocny dla swoich ludzi, udzielaj im wsparcia, dbaj, rozmawiaj, interesuj się i bądź konsekwentny, i twardy podczas przeprowadzania zespołu przez trudne momenty, a zaznasz spełnienia.

Możesz powiedzieć FRAZESY.

Sprawdź, spełniając na maksa wszystko o czym wcześniej napisałem. Zadziwisz się, jak po jakimś czasie to wszystko, co wydawało się trudne i niewygodne na początku będzie proste i łatwe.

Odważ się, zerwij ze swoimi starymi schematami w myśleniu i działaniu. Rób to małymi kawałkami, bez rewolucji, a na tyle dużymi aby były wyzwaniem. Sprawdzaj, jak wszystko się zmienia w każdym kolejnym tygodniu, miesiącu, roku. Obserwuj, co dzieje się z ludźmi wokół Ciebie. Zaufaj sobie. Ufaj innym. Odważaj się.

Wtedy stworzysz taki zespół jakich chcieliby wszyscy inni managerowie. A ludzie będą chcieli z Toba i dla Ciebie więcej, niż sam byś się odważył.

Działaj. Z ufnością w swoją nieograniczoną moc. Twórz arcydzieło swojego Życia. Swój ZESPÓŁ. Drużynę. I płyń.

Do zobaczenia w portach ŚWIATA.


Ciąg dalszy możesz śledzić  w newsach na:

Facebooku:

– Sprzedawanie z duszą

– Anioły sprzedaży